Moravská Ostrava a Přívoz - co zde najdeme?

Nesmíme ani zapomenout na Moravskou Ostravu a Přívoz. Tato část se rozkládá od Ostravy centra – o kterém jsme vám už informovali, až právě po Přívoz.

Tato lokalita obsahuje snad všechny instituce, které vás napadnou, počínaje realitní kanceláří, obchody s potravinami, zoologickými potřebami až po hotely a různá ubytování. Žije zde přes čtyřicet tisíc obyvatel města Ostravy. Jednou z největších dominant Moravské Ostravy je Masarykovo náměstí, které je využíváno jak ke kulturním akcím, tak k záchytnému bodu, pokud se s někým chcete setkat. Na tomto náměstí najdete obchodní dům, spoustu malých kaváren, hospod, ale také třeba mnohými lidmi oblíbený podnik KFC.

                                                     

A pro ty, kteří uvažují nad bydlením v této oblasti, je dobré vědět, že budete mít všude blízko. Je zde jedna z největších poboček České pošty, pro ty, kteří si rádi prohlídnou památky, jsou zde připraveny třeba těžní věž s budovou těžní jámy Jindřich, evangelický kostel nebo katedrála božího spasitele. Také je zde zákaznické centrum plynáren, hlavní nádraží a samozřejmě spousta původních domů, ale také panelových bytů.

​​​​​​​                                                     

Nová Radnici se nachází v Moravské Ostravě, a každoročně je nádherně osvětlena o vánočních svátcích. K ní patří i radniční věž, na kterou se můžete vydat a pokochat se Ostravou z ptačí perspektivy. Na Sadové ulici se také nachází Vila, o které napsal Richard Sklář svou knihu, jež si získala mnoho fanoušků.

​​​​​​​                                                     

Tento obvod myslel i na děti, je tu bazén – jak venkovní, tak vnitřní i s dětským brouzdalištěm, kousek od Moravské Ostravy se nachází Zoologická zahrada, Stodolní ulice je její součástí, ale to už pro odrostlejší děti. 

​​​​​​​                                                     

Pokud rádi bydlíte blízko dění daného města, je Moravská Ostrava a Přívoz jedna z těch nejlepších voleb, kterou si můžete vybrat.